Kamino Valymas ir Dažniausiai Kylantys Klausimai
Suaugę dažniau teiraujasi kuo svarbus yra kamino valymas. Ko norėtumėte paklausti kaminkrėčio, jei turėtumėte galimybę? Vaikai dažniausiai klausia ar išsipurvinimas suodžiais atneša sėkmę, kaip pasakojama pasakose.
Kamino valymas svarbus veiksmas ir jo išvengti nepavyks, tačiau kaminkrėčiai gali patarti į ką atkreipti dėmesį, jog kamino priežiūra būtų paprastesnė. Štai keli dažniausiai kaminkrėčiams užduodami klausimai ir išsamūs atsakymai į juos.

Kokie yra ženklai, kad reikalingas kamino valymas?
Prieš sutelkiant dėmesį į ženklus, svarbu paminėti, jog yra tam tikrų situacijų, kai valyti reikia, bet kokiu atveju. Viena tokių -jei įsigijote naują namą.
Niekada negali būti tikras, kad ankstesni savininkai elgėsi su kaminu ir jį prižiūrėjo. Tad kamino valymas, ventiliacijos valymas ir kitų esminių komunikacijų inspekcija yra tiesiog privaloma prieš įkurtuves.
Kita situacija, kai valymas yra privalomas, yra kai ilgą laiką nenaudojote židinio ar katilo. Galbūt per laiką kamine susisuko lizdą paukštis ar jį užkimšo širšių lizdas.
O dabar sugrįžkime prie labiausiai paplitusių požymių, rodančių, kad jūsų kaminą reikia valyti nedelsiant:
- Jei namuose sklinda dūmų kvapas,
- Ugnis nėra tokia intensyvi, kaip įprasta, trūksta traukos,
- Suveikia anglies monoksido detektorius,
- Matoma, jog per vasarą ant kamino buvo paukščio lizdas,
- Iš kamino skrenda žiežirbos,
- Kūrenant iš kamino eina itin tiršti, tamsūs dūmai.
Jei pastebėjote bet kurį iš šių ženklų, būtinai išvalykite kaminą arba kuo greičiau paskambinkite kaminkrėčiui.

Ką daryti, jog kaminas taip greitai neužsineštų suodžiais?
Jei kaminas neužsineštų suodžiais, jo nereikėtų dažnai valyti. Tai logiška mintis, tačiau bet kokiu atveju rekomenduojama bent kartą, o geriau du kartu per metus atlikti kamino inspekciją ir jį išvalyti.
Visgi, esama prevencinių veiksmų, kaip sumažinti suodžių kiekį kamine ir to kylantį pavojų namams. Tam yra trys paprastos taisyklės:
- Neleiskite ugniai degti lėtai, rūkti ir smilkti. Nes taip ant silpnos ugnies neišdega šalutiniai degimo produktai, jie nepasišalina pro kaminą, o aplimpa kamino sieneles.
- Nedeginkite šviežiai nupjautų, neišdžiovintų malkų. Paprastai pjautinei medienai reikia nuo šešių mėnesių iki vienerių metų, kad sumažėtų drėgmės lygis ir būtų efektyvus degimas. Drėgnos malkos degs sunkiai ir išskirs daugiau suodžių.
- Nedeginkite katile ar židinyje šiukšlių, ypač plastiko, tekstilės ar bet kokių kitų atliekų, kurios neskirtos kūrenti.
Iš senų laikų yra atėję patarimų, kaip apsaugoti kaminą nuo suodžių sluoksnio susidarymo namų sąlygomis. Tačiau jie neturėtų būti laikomi kamino valymo pakaitalu. Bet gali veikti kaip prevencinė priemonė.
- Ant deginamų malkų galima pabarstyti akmens druskos. Druskos kartu su degančia ugnimi turi galimybę susidaryti tam tikrą mišinį, kuris oro srautu juda per kaminą. Mišinys padeda kreozotui ištirpti ir grąžina tinkamą kamino funkcionalumą.
- Ant malkų užpilkite bulvių lupenų. Bulvių lupenos turi būti išdžiovintos (šlapios, ką tik nuskutus bulves nedegs). Dėl bulvėse esančio krakmolo, bulvių lupenos dega su didele energija ir padeda išstumti suodžius ir kreozotą iš kamino.

Ar reikalingas kamino valymas, jei naudojamas dujų katilas?
Kalbant apie kaminų valymą, dažniausiai minimi suodžiai kurie susidaro degant medienai. Todėl gali susidaryti įspūdis, jog jei kūrenama dujomis, valyti kamino nereikia. Netiesa! Jei naudojate dujų kaminą, jis taip pat turi būti reguliariai tikrinamas.
Kai kurie žmonės mano, kad tai nereikalinga, nes dujos yra švarios ir nerūksta. Dujos dega daug švariau nei mediena, tačiau kaminai taip pat gali nebeatlikti savo funkcijos dėl kitų medžiagų, tokių kaip lapai, šakos, purvas ar panašių, kaupimosi. Ir jei kaminas užsikemša, galite patirti tokias pačias pavojingas pasekmes.
Add Comment