Kas nepatinka blusoms?

kas nepatinka blusoms

Blusos yra nedideli parazitiniai vabzdžiai, gyvenantys ir mintantys šeimininko krauju. Blusos puola tiek naminius, laukinius gyvūnus, tiek žmones. Apie 2-3 mm ilgio vabzdžiai yra pailgos formos, gali būti tamsiai rudi ar juodi, labiausiai atpažįstami dėl gebėjimo šokinėti. Įgėlimo vietos yra atskiros, dažniausiai ne vienos šalia kitos, sukelia stiprų niežėjimą, paraudimą. Šiame straipsyne aptarsime kas nepatinka blusoms, kaip jas identifikuoti ir išnaikinti.

KUR SLEPIASI BUSOS?

Blusos gali pasislėpti ir daugintis namuose tarp grindų, kilimų, kailių. Lauke mėgsta dėti kiaušinėlius smėlėtose vietose, kluonuose, tvartuose, aukštoje žolėje. Viena suaugusi blusos patelė per gyvenimą gali padėti iki 2000 kiaušinėlių. Idealiomis sąlygomis blusos nuo kiaušinėlio iki suaugusio vabzdžio išsivysto per 2-3 savaites ir gali išgyventi iki 100 dienų. Blusa ant žmogaus gali užsokti tiesiog turguje ar laiptinėje, klaidingas įsitikinimas, jog blusomis apsikrėčia tik netvarkingi žmonės. Užšokusios ant kūno gali itin greitai pradėti gerti kraują (per 10 sekundžių).

Jeigu oras yra prastas bei nėra šeimininko, kuriuo galėtų maitintis, blusų lerbos gali išbūti neaktyvios kelis mėnesius. Blusas dažnai perneša gyvūnai, todėl naminiams augintiniams, kurie dažnai būna laukia, būtina reguliariai duoti vaistų parazitų prevencijai, arba uždėti specialias blusų apykakles, kurios yra impregnuotos chemikalais bei efektyviai atbaido blusas.

blusos

KAIP ELGTIS PASTEBĖJUS BLUSAS NAMUOSE?

  • Galingu dulkių siurbliu išsiurbti visas grindis, baldų apmušalus bei čiužinius. Įtrūkimuose bei įvairiuose ankštuose tarpeliuose gali būti blusų kiaušinėlių bei lervų, todėl būtų gerai, kad naudotumėte dulkių siublį turintį maišelį, kurį būtų galima lengvai išmesti neliečiant jo turinio;
  • Kilimus bei apmušalus, gyvūnų guolius reikėtų išvalyti naudojant karštus garus. Didelis karštis ir muilas – mirtinas derinys visose blusų gyvavimo stadijose. Blusos per dieną gali padėti 40-50 kiaušinėlių, todėl karštais garais reikėtų pasidarbuoti bent 2-3 dienas iš eilės;
  • Visą patalynę, taip pat ir augintinio guolį, paklotėlius, išskalbkite karštame vandenyje naudojant įprastą skalbiklį. Jeigu turite džiovyklę, nustatykite karščiausią galimą temperatūrą tinkamą audiniams, patalynę išskalbkite bent kelis kartus per savaitę.
  • Jeigu turite augintinių, išprauskite jų kailius specialiais šampūnais nuo blusų.

KAS NEPATINKA BLUSOMS?

Blusos mėgsta vietas kurios yra pavėsyje, šiltos bei drėgnos. Tiesiogiai saulės apšviestose vietose yra per karšta blusų vystymuisi, todėl vargu ar ten atrasite šių parazitų. Taip pat pateikiame jums tradicinius naikinimo metodus, kaip galite atsikrasyti blusų namuose ir atsakome į klausimą kas nepatinka blusoms:

  1. Soda. Kiliminėje dangoje apsigyvenusias blusas naikinkite naudodami valgomąją sodą. Užbarstykite jos ant kilimo, pašveiskite ir išsiurbkite dulkių siurbliu;
  2. Druska. Druska, kaip ir soda veikia gana panašiai. Pabarstykite druskos tose vietose, kuriose įtariate blusų buveines ir po 1-2 dienų išsiurbkite, druska veikia kaip dehidratacijos priemonė, džiovinanti blusų lervas ir kiaušinėlius.
  3. Citrinų vanduo. Supjaustykite citriną plonais griežinėliais, sudėkite į indą ir įpilkite ~300ml vandens. Indą uždenkite ir palaikykite per naktį. Ryte skystį supilkite į purškiamą buteliuką ir apipurkškite visas blusų užkrėstas vietas, pavyzdžiui kilimus, sofas, naminių gyvūnėlių lovas, kėdes, grindis.
  4. Rozmarinai. Blusas atbaido neįprastas, pakankamai stiprus rozmarino kvapas. I įpylę ~300ml vandens, idėkite šaukštą džiovinto ar šviežio rozmarino, užvirinkite, išjunkite ugnį bei palikite pritraukti per naktį.

Jeigu gyvenate privačiame name ir įtariate, kad blusos aspsigyveno jūsų kieme, derėtų pašalinti žemai kabančias šakas bei krūmokšnius, kad kuo daugiau kiemo ploto būtų apšviesta saulės šviesos. Taip pat apžiūrėkite smėlėtas vietas ir apšlakstykite jas žibalu.

kas nepatinka blusoms

KĄ DARYTI JEIGU BLUSAS SUNAIKINTI PATIEMS NEPAVYKSTA?

Svarbiausia nepamiršti, kad namus, kiemą ir jeigu turite augintinį turite apdirbti vienu metu. Kombinuotas naikinimas geriausiai padeda išnaikinti blusas ir išvengti užsikrėtimo ateityje. Tikimės, kad atsakėme jums į klausimą kas nepatinka blusoms? Bet jeigu situacija darosi nesuvaldoma, visuomet raginame kreiptis į profesionalų blusų naikinimą. Mūsų komanda turi ilgametę patirtį šių kenkėjų naikinime, suteikiame garantiją bei paslaugas teikiame pagal LR nusatytus saugos ir kokybės reikalavimus.

Call Now Button