BLAKIŲ NAIKINIMAS

Pagrindiniai patalinių blakių požymiai – smulkūs įkandimai ant kaklo, rankų, plaštakų, kojų ir niežulys, nedidelės kraujo arba blakių išmatų dėmelės ant patalynės. Tai kaina, kurią mokate, jei namuose atsiranda blakių. Įkandimus ir dėmes lengviausia pastebėti ryte, nes šie kenkėjai maitinasi naktį. 

Pažymėtina, kad blakės įkandimas kai kuriems asmenims gali sukelti daug didesnį diskomfortą nei uodų, todėl kilus abejonėms, patartina nedelsti ir kreiptis į medikus ar specialistus, atliekančius blakių naikinimo paslaugas.

Blakėmis dažnai užsikrečiama atostogaujant kitose šalyse, nakvojant jau užkrėstuose viešbučiuose, poilsiavietėse – šie kenkėjai saugiai įsitaiso lagaminuose, tarp drabužių ir atkeliauja į gyventojo namus. Blakės gali tūnoti ir senuose balduose, dovanojamuose drabužiuose, čiužiniuose, taip pat jų galima parsinešti iš lauko arba jos pačios gali atkeliauti iš kaimynų namų. Įtariate, kad namuose turite blakių? Susisiekite konsultacijai jau šiandien. Dirbame Vilniuje ir Kaune.

blakė
kaip naikinti blakes

30 DIENŲ GARANTIJA

Jauskitės saugūs - išnaikinsime visus kenkėjus be galimybės jiems sugrįžti.

SERTIFIKUOTA VEIKLA

Paslaugas teikiame pagal ES ir LR nustatytus saugos ir kokybės reikalavimus.

AUKŠTO LYGIO TECHNOLOGIJA

Naudojame naujausias ir efektyviausias kenkėjų naikinimo ir kontrolės priemones.

POŽYMIAI, JOG NAMUOSE TURITE BLAKIŲ

 • Neramus miegas, neaiškūs kandimo pojūčiai, ryte atsirandantys lokalizuoti odos pabėrimai, gumbeliai, paraudimai, niežulys, primenantis sukeltą uodo įkandimo, tik daug silpnesnis. Itin būdinga, kad tokie pabėrimai, kylantys nuo patalynės blakių įkandimų, būna ant švelnesnių odos vietų – ant kaklo, rankų vidinės pusės ir pan., vietose, kurios būna nepridengtos apatinių drabužių ir neužklotos patalyne.
 • Patalynėje aptinkama kraujo dėmelių: panašių į tas, kurios būna, jei nudraskyta įkandimo vieta sutepė paklodę ar antklodę: tokios dėmelės atsiranda nuo patalynės blakių, kai jos yra prispaudžiamos. Prispaudus blakę, kraujas iš jos išbėga, tačiau pati blakė lieka gyva ir nuropoja, todėl mirusios blakės lovoje nepamatysite.
 • Išmatos. Blakių išmatas galite atpažinti pagal smulkias rudas ar gelsvas dėmelės, kurios pasilieka ant patalynės. Pastebėję panašių dėmelių, galite įtarti, kad jas paliko blakės.
 • Vienas iš požymių, kad turite blakių yra specifinis kvapas: jis gali būti nelabai juntamas, tačiau užsiveisus didesnei kolonijai turėtumėte užuosti konjako, muskuso, kokriandro ar neplautų kojinių nežymiai juntama kvapą.
 • Blakių lavonėliai. Tačiau norint juos pamatyti, reikia nuodugniai patikrinti lovą (taip atrasite patalynės blakes), kilimus bei atstumti baldus bei patikrinti plyšius ar vietas, kurie nebūna natūraliai apšviesti.

Jeigu manote, kad turite blakių, mūsų komandos atliekamas blakių naikinimas jums puikiai tiks.

KAIP ATRODO BLAKĖS ĮKANDIMAS

blakių įkandimai

Dauguma žmonių įkandimo nepajunta, nes blakė įkandimo metu įšvirkščia anestetikų ir maždaug dešimt minučių gali netrukdomos siurbti kraują.

Blakių įkandimai dažnai painiojami su uodų. Vienas iš ryškiausių skirtumų – įkandus blakei ant kūno lieka daugybė rausvų taškelių, matomų po nakties. Po įkandimo jaučiamas perštėjimas. Kraujo taškeliai pastebimi ne tik ant kūno, bet ir ant patalynės.

Kai kuriais atvejais žmonėms sukeliama alerginė reakcija, tačiau rimtesnių sveikatos sutrikdymų nenustatyta. Blakių įkandimai ant odos pasirodo išsidėstę kaip linija ar nedideliame plote vienas šalia kito, pavyzdžiui ant rankų ar kojų.

Viena blakė, jeigu sutrikdomas jos maitinimasis, gali daugiau nei kartą įkasti tame pačiame odos plote. Įkandimai, aptikti keliose kūno vietose, gali rodyti, jog Jus sukando keletas blakių. Todėl blakių naikinimas yra privaloma procedūra norint saugoti savo ramybę.

Atyksime per 24h

Į užsakymus atvykstame tą pačią arba sekančią dieną

Konfidencialumas

Galime atvykti be atpažinimo ženklų ir neatkreipti dėmesio

Gera ir skaidri kaina

Prieinama, skaidri kaina be jokių sąmatos didėjimų

Dirbame ir savaitgaliais

Prisiderinsime prie jūsų tvarkaraščio ir jums tinkamo laiko

KAIP NAIKINTI BLAKES NAMŲ SALYGOMIS?

Naktį parazitinės blakės išlenda iš savo slaptaviečių ir pagal žmogaus iškvepiamą anglies dioksidą bei kūno šilumą aptinka savo auką. Iš žmogaus patalynė blakė gali išsiurbti dvigubai daugiau kraujo nei pati sveria.

Patelė iš viso, per savo 1,5 gyvenimo laikotarpį, metų padeda nuo 200 iki 400 kiaušinėlių, iš kurių išsirita nimfos. Jos neriasi 5 kartus ir prieš kiekvieną nėrimąsi maitinasi krauju, kol subręsta iki suaugusios blakės. Šis procesas dažniausiai trunka 30-40 dienų.

Jeigu namuose buvo pastebėtos patalynės blakės, reikia nedelsiant imtis naikinimo priemonių, kadangi ilgiau uždelsus, išnaikinti bus labai sudėtinga. Dažnai galima išgirsti tradicinius naikinimo būdus namų salygomis, kuriuos anksčiau naudojo žmonės bandydami apsisaugoti nuo blakių. Pateikiame jums 3 dažniausiai girdimus naikinimo būdus, tačiau ar visi iš jų yra efektyvūs?

DIRBTINIS APŠVIETIMAS

Teigiama, jog paprastai parazitinės blakės yra aktyvios tamsoje, kuri yra palankiausias metas maitintis (išimtis gali būti tik labai alkanos blakės). Gyvendamos ryškiai apšviestame kambaryje jos nusilpsta ir miršta iš bado, nes šviesa sutrikdo jų natūralų gyvenimo ritmą. Tačiau tai nėra tiesa, esant dideliam užterštumui, blakės gali dienos metu ramiausiai pereiti iš vieno kambario galo į kitą.

BLAKIŲ NAIKINIMAS ŠALČIU

Tai vienas seniausių blakių naikinimo būdų, kuris buvo naudojamas dar XIX amžiuje kuomet visa šeima kelioms dienoms išeidavo pas kaimynus į svečius ir palikdavo atvirus langus ir duris. Deja viskas nėra taip paprasta, nes blakės pakelia iki -40 laipsnių šaltį.  Derėtų žinoti ir tai, kad esant žemai temperatūrai blakės sugeba sustabdyti savo gyvybinius procesus ir „užmiega“ laukdamos palankesnių sąlygų. Taigi, Lietuvos klimate balkių butuose ar gyvenamuosiuose namuose nesušaldysite, tik laikinai nukenksminsite.

APDOROJIMAS KARŠČIU

Metalinės konstrukcijos, kuriose slepiasi blakės, gali būti efektyvai apdorotos karštį skleidžiančiu aparatu, tačiau vietos būtinai turi būti surastos, naikinti reikia lokaliai, o tai gali labai ilgai užtrukti ir gana brangiai kainuoti.

Tam, kad laiku galėtumėte pastebėti apsigyvenusius parazitus, reikia reguliariai apžiūrinėti kilimus, čiužinius, sofas bei fotelius – jei pastebėsite daugybę juodų taškelių bei lervų išnaras, o galbūt ir pačias blakes, laikas imtis priemonių.

Parduotuvėse parduodamos cheminės priemonės nėra 100% veiksmingos dėl konkuruojančių įmonių gausos, tad didžioji dalis chemijos yra skiesta ir ne itin efektinga. Jei norite atsikratyti blakių, efektyviausias būdas kreiptis specialistų pagalbos ir atlikti pilną visų patalpų dezinsekcijos paslaugą.

BLAKIŲ PREVENCIJA

Apie tai, kad jūsų namuose yra blakių, praneša ir rausvai-rudos išmatos, blakių išnaros bei perlo baltumo kiaušinėliai. Vis tik, norint įsitikinti, kad tai blakės – būtinas profesionalų vertinimas, kadangi žmonės neretai blakes supainioja su erkėmis, kilimų vabalais, blusomis ar utėlėmis. Sterilus.lt kvalifikuoti specialistai nemokamai pakonsultuos jus telefonu bei operatyviai padės išnaikinti blakes namuose. Blakių naikinimas nėra lengva procedūra, patikėkite ją specialistams. 

Pateikiame paprastus žingsnius, kurių galite imtis, norėdami sumažinti užsikrėtimo blakėmis galimybes:

 • Drabužius skalbkite kuo aukštesnės temperatūros vandenyje.
 • Namuose pašalinkite didelius ir nereikalingus baldus, kuriuose galėtų slėptis blakės.
 • Neskolinkite draugams ar kaimynams drabužių, lagaminų, baldų. Taip pat, nesiskolinkite iš jų.
 • Kruopščiai tvarkykite ir valykite miegamąjį, ypač grindis po lova ir šalia jos.
 • Siurbdami patalpas galite pašalinti tik plika akimi matomas blakes. Tai neužtikrins kenkėjų išnaikinimo. (Siurbiant reikia naudoti tuščius ir švarius, vakuuminius dulkių maišelius.)

Keliaujant:

 • Patikrinkite viešbučio patalynę ir čiužinius – ar ant jų nėra matomos blakės, kraujo dėmės, jaučiamas nemalonus kvapas.
 • Nedėkite savo lagaminų ant lovos.
 • Sukabinkite drabužius spintose, o ne dėkite į stalčius.
 • Tarp kelionių lagaminus laikykite garaže ar palėpėje.
blakių naikinimas

DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Perštintys blakių įkandimai ant odos pasirodo išsidėstę kaip linija ar nedideliame plote vienas šalia kito, pavyzdžiui ant rankų ar kojų, dažniausiai po nakties. Kraujo taškeliai pastebimi ne tik ant kūno, bet ir ant patalynės.

Iškalbkite drabužius 60 laipsnių temperatūros vandyje. Utilizuoktie senus, nenaudojamus baldus, taip pat atsikratykite senų drabužių ir daiktų, kuriuose aptikote blakes. Prižiurėkite namų tvarką, kruopščiai valyktie grindis šalia baldų ir po jais, siurbliuoktie dažniau, visus kampus. Blakių naikinimas namų salygomis negarantuoja visiško blakių išnaikinimo.

Blakių naikinimo kaina priklauso nuo jūsų gyvenamos patalpos dydžio bei užkrėstumo masto. Susisiekite su mumis, papasakokite situaciją plačiau, o mes patikslinsime kainą.

Blakės yra sunkiausiai sunaikinimas kenkėjas, todėl blakėms išnaikinti yra reikalingi du vizitai. Pirmojo vizito metu yra išnaikinamos išsiritusios blakės, bet ne jų kiaušinėliai, nes chemija jų neveikia. Praėjus 10-14 dienų po pirmojo vizito atvykstame išnaikinti išsiritusius kiaušinėlius.

Klientų atsiliepimai:

Džiaugiamės, kad pateisiname klientų pasitikėjimą teikdami kokybiškas kenkėjų kontrolės paslaugas. Jūsų įvertinimai parodo, kad kruopštus darbas nelieka nepastebėtas.

200+ įvertinimų vidurkis

Noriu jums labai padėkoti! Visas procesas vyko labai sklandžiai ir greitai. Blusų po jūsų apsilankymo blusų namuose neliko! Taip pat maloniai nustebino paslaugus bendravimas ir patarimai.

Kristinos atsiliepimas
Kristina B.

Naudojuosi Sterilus.lt paslaugomis ne tik namuose bet ir savo versle. Gera kaina, profesionalumas, žinios ir kruopštumas nepalieka šansų jų konkurentams. Rekomenduoju.

Roberto atsiliepimas
Robertas Ž.

Esu patenkinta suteiktomis paslaugomis, nuo pirmo kontakto iki rezultatų kai namuose nebeliko skruzdėlių. Smagu turėti reikalų su kompanija, kuriai rūpi klientai. Ačiū.

Monikos atsiliepimas
Monika L.

Viską kokybiškai atliko, patikima įmonė!

Greta R.

Profesionalūs kenkėjų naikintojai Vilniuje ir Kaune

Nemokama konsultacija
kenkėjų kontrolės klausimais

kenkėjų kontrolės tarnyba