Blakių naikinimas

Blakių naikinimas

blakiu-naikinimas

 

Pagrindiniai patalinių blakių požymiai – smulkūs įkandimai ant kaklo, rankų, plaštakų, kojų ir niežulys, nedidelės kraujo arba blakių išmatų dėmelės ant patalynės. Tai kaina, kurią mokate, jei namuose atsiranda blakių. Įkandimus ir dėmes lengviausia pastebėti ryte, nes šie kenkėjai maitinasi naktį. Blakės dažniau sutinkamos Vilniuje ar kituose didesniuose miestuose.

Pažymėtina, kad blakės įkandimas kai kuriems asmenims gali sukelti daug didesnį diskomfortą nei uodų, todėl kilus abejonėms, patartina nedelsti ir kreiptis į medikus ar specialistus, atliekančius blakių naikinimo paslaugas.

Blakėmis dažnai užsikrečiama atostogaujant kitose šalyse, nakvojant jau užkrėstuose viešbučiuose, poilsiavietėse – šie kenkėjai saugiai įsitaiso lagaminuose, tarp drabužių ir atkeliauja į gyventojo namus. Blakės gali tūnoti ir senuose balduose, dovanojamuose drabužiuose, čiužiniuose, taip pat jų galima parsinešti iš lauko arba jos pačios gali atkeliauti iš kaimynų namų.

Naktį blakės išlenda iš savo slaptaviečių ir pagal žmogaus iškvepiamą anglies dioksidą bei kūno šilumą aptinka savo auką. Iš žmogaus patalinė blakė gali išsiurbti dvigubai daugiau kraujo nei pati sveria.

Patelė iš viso, per savo 1,5 gyvenimo laikotarpį, metų padeda nuo 200 iki 400 kiaušinėlių, iš kurių išsirita nimfos. Jos neriasi 5 kartus ir prieš kiekvieną nėrimąsi maitinasi krauju, kol subręsta iki suaugusios blakės. Šis procesas dažniausiai trunka 30-40 dienų.

Kaip naikinti blakes?

Jei namuose buvo pastebėtos patalinės blakės, reikia nedelsiant imtis naikinimo priemonių, kadangi atsiradus dideliam užkrėstumui šiuos kenkėjus išnaikinti patiems praktiškai bus neįmanoma.

Pateikiame jums 5 būdus kaip naikinti blakes namuose:

Dirbtinis apšvietimas

Paprastai blakės yra aktyvios tamsoje, kuri yra palankiausias metas maitintis (išimtis gali būti tik labai alkanos blakės). Gyvendamos ryškiai apšviestame kambaryje jos nusilpsta ir miršta iš bado, nes šviesa sutrikdo jų natūralų gyvenimo ritmą.

Blakių naikinimas šalčiu

Tai vienas seniausių blakių naikinimo būdų, kuris buvo naudojamas dar XIX amžiuje kuomet visa šeima kelioms dienoms išeidavo pas kaimynus į svečius ir palikdavo atvirus langus ir duris. Deja viskas nėra taip paprasta, nes blakės pakelia iki -19 laipsnių šaltį.  Derėtų žinoti ir tai, kad esant žemai temperatūrai blakės sugeba sustabdyti savo gyvybinius procesus ir „užmiega“ laukdamos palankesnių sąlygų. Taigi, bute šalčiu blakių gal ir neišnaikinsite, tačiau esant -25 lapsnių temperatūrai būtų tikrai pravartu antklodes ir pagalves išnešti į balkoną. Esant galimybei, patalynę šaltyje reikėtų palaikyti 1-2 paras.

Degus apdorojimas

Metalinės konstrukcijos, kuriose slepiasi blakės, gali būti efektyviai apdorotos spiritiniu ar dujiniu degikliu. Šiuo atveju labai yra svarbu laikytis priešgaisrinių apsaugos reikalavimų.

Liaudiška priemonė nuo blakių

Imama 1 dalis anglies disulfido (nuodinga, degi, sprogi medžiaga), 20 dalių žibalo, 7 dalys ūkinio muilo (muilą reikia sutarkuoti). Viskas gerai sumaišoma, palaukiama kol tarkuotas muilas (arba jo drožlės) gerai ištirpsta, tada tirpalą gerai suplakame ir 10 kartų atskiedžiame vandeniu. Tirpalas naudojamas grindims plauti, baldams valyti blakių susikaupimo vietose.

Valerijono tinktūra

Pakanka šiuo tirpalu patepti lovos plyšius ir blakės ima išlįsti. Tačiau ši priemonė neveikia jų kiaušinėlių ir po kelių dienų blakių būrys vėl atsinaujina. Šis būdas nėra tinkamas jei bute gyvena šunys ar katės.

Tam, kad laiku galėtumėte pastebėti apsigyvenusius parazitus, reikia reguliariai apžiūrinėti kilimus, čiužinius, sofas bei fotelius – jei pastebėsite daugybę juodų taškelių bei lervų išnaras, o galbūt ir pačias blakes, laikas imtis priemonių.

Parduotuvėse parduodamos cheminės priemonės nėra 100% veiksmingos dėl konkuruojančių įmonių gausos, tad didžioji dalis chemijos yra skiesta ir ne itin efektinga. Jei norite atsikratyti blakių, efektyviausias būdas kreiptis specialistų pagalbos ir atlikti pilną visų patalpų dezinsekcijos paslaugą.

Turite klausimų? Nemokama konsultacija +37061100533

Požymiai, jog turite blakių

 • Neramus miegas, neaiškūs kandimo pojūčiai, ryte atsirandantys lokalizuoti odos pabėrimai, gumbeliai, paraudimai, niežulys, primenantis sukeltą uodo įkandimo, tik daug silpnesnis. Itin būdinga, kad tokie pabėrimai, kylantys nuo blakių įkandimų, būna ant švelnesnių odos vietų – ant kaklo, rankų vidinės pusės ir pan., vietose, kurios būna nepridengtos apatinių drabužių ir neužklotos patalyne.
 • Patalynėje aptinkama kraujo dėmelių: panašių į tas, kurios būna, jei nudraskyta įkandimo vieta sutepė paklodę ar antklodę: tokios dėmelės atsiranda nuo blakių, kai jos yra prispaudžiamos. Prispaudus blakę, kraujas iš jos išbėga, tačiau pati blakė lieka gyva ir nuropoja, todėl mirusios blakės lovoje nepamatysite.
 • Išmatos. Blakių išmatas galite atpažinti pagal smulkias rudas ar gelsvas dėmelės, kurios pasilieka ant patalynės. Pastebėję panašių dėmelių, galite įtarti, kad jas paliko blakės.
 • Vienas iš požymių, kad turite blakių yra specifinis kvapas: jis gali būti nelabai juntamas, tačiau užsiveisus didesnei kolonijai turėtumėte užuosti konjako, muskuso, kokriandro ar neplautų kojinių nežymiai juntama kvapą.
 • Blakių lavonėliai. Tačiau norint juos pamatyti, reikia nuodugniai patikrinti lovą, kilimus bei atstumti baldus bei patikrinti plyšius ar vietas, kurie nebūna natūraliai apšviesti.

Kaip atrodo blakės įkandimas?

Dauguma žmonių įkandimo nepajunta, nes blakė įkandimo metu įšvirkščia anestetikų ir maždaug dešimt minučių gali netrukdomos siurbti kraują.

blakiu-ikandimas

Blakės įkandimai dažnai painiojami su uodų. Vienas iš ryškiausių skirtumų – įkandus blakei ant kūno lieka daugybė rausvų taškelių, matomų po nakties. Po įkandimo jaučiamas perštėjimas. Kraujo taškeliai pastebimi ne tik ant kūno, bet ir ant patalynės.

Kai kuriais atvejais žmonėms sukeliama alerginė reakcija, tačiau rimtesnių sveikatos sutrikdymų nenustatyta. Įkandimai ant odos pasirodo išsidėstę kaip linija ar nedideliame plote vienas šalia kito,  pavyzdžiui ant rankų ar kojų.

Viena blakė, jeigu sutrikdomas jos maitinimasis, gali daugiau nei kartą įkasti tame pačiame odos plote. Įkandimai, aptikti keliose kūno vietose, gali rodyti, jog Jus sukando keletas blakių.

Turite klausimų? Nemokama konsultacija +37061100533

Blakių prevencija

Apie tai, kad jūsų namuose yra blakių, praneša ir rausvai-rudos išmatos, blakių išnaros bei perlo baltumo kiaušinėliai. Vis tik, norint įsitikinti, kad tai blakės – būtinas profesionalų vertinimas, kadangi žmonės neretai blakes supainioja su erkėmis, kilimų vabalais, blusomis ar utėlėmis. Sterilus.lt kvalifikuoti specialistai nemokamai pakonsultuos jus telefonu bei operatyviai padės išnaikinti blakes namuose.

Pateikiame paprastus žingsnius, kurių galite imtis, norėdami sumažinti užsikrėtimo blakėmis galimybes:

 • Drabužius skalbkite kuo aukštesnės temperatūros vandenyje.
 • Namuose pašalinkite didelius ir nereikalingus baldus, kuriuose galėtų slėptis blakės.
 • Neskolinkite draugams ar kaimynams drabužių, lagaminų, baldų. Taip pat, nesiskolinkite iš jų.
 • Kruopščiai tvarkykite ir valykite miegamąjį, ypač grindis po lova ir šalia jos.
 • Siurbdami patalpas galite pašalinti tik plika akimi matomas blakes. Tai neužtikrins kenkėjų išnaikinimo. (Siurbiant reikia naudoti tuščius ir švarius, vakuuminius dulkių maišelius.)

Keliaujant:

 • Patikrinkite viešbučio patalynę ir čiužinius – ar ant jų nėra matomos blakės, kraujo dėmės, jaučiamas nemalonus kvapas.
 • Nedėkite savo lagaminų ant lovos.
 • Sukabinkite drabužius spintose, o ne dėkite į stalčius.
 • Tarp kelionių lagaminus laikykite garaže ar palėpėje.

Klientų atsiliepimai

Noriu jums labai padėkoti! Visas procesas vyko labai sklandžiai ir greitai. Blusų po jūsų apsilankymo blusų namuose neliko! Taip pat maloniai nustebino paslaugus bendravimas ir patarimai.

Julija B.
Julija B.

Naudojuosi Sterilus.lt paslaugomis ne pirmus metus ne tik namuose bet ir savo versle. Gera kaina, profesionalumas, žinios ir kruopštumas nepalieka šansų jų konkurentams. Rekomenduoju.

Robertas Ž.
Robertas Ž.

Esu patenkinta suteiktomis paslaugomis, nuo pirmo kontakto iki rezultatų kai namuose nebeliko skruzdėlių. Smagu turėti reikalų su kompanija, kuriai rūpi klientai. Ačiū.

Monika L.
Monika L.

NEMOKAMA KONSULTACIJA

+37061100533

info@sterilus.lt

Vilniaus apskritis, Lietuva

Call Now ButtonSkambinti