Blusų naikinimas

Blusų naikinimas

 

Katininė blusa šiuo metu yra labiausiai Lietuvoje paplitusi blusų rūšis. Blusos deda kiaušinėlius, iš kurių per 20-25 dienas išsivysto suaugusi blusa, galinti dėti naujus palikuonis. Nuolat misdamos žmonių krauju šių kenkėjų vystymosi procesas vyksta itin sparčiai, o kartu gyvenantys augintiniai paskleidžia parazitus po visus namus. Klaidinga manyti, jog gyvūnų pernešamos blusos pavojingos tik jiems – į patalpas atneštos blusos jaučia žmogaus skleidžiamą kūno šilumą ir puola maitintis.

Didžiausias blusų antplūdis prognozuojamas rudenį, kuomet benamės katės ieško prieglobsčio daugiabučių namuose. Be to, blusas perneša ir graužikai.

Blusų nereikėtų maišyti su blakėmis. Blusa yra maža, neturinti sparnų, iš šonų plokščia apie 2 – 4 mm ilgio, vikriai šokinėja, jų kūnas tamsiai rudas ir blizgantis, apaugęs šereliais. Dėl galingų užpakalinių šokamųjų kojų gali nušokti 18 – 20 cm vertikaliai ir 35 – 40 cm horizontaliai, todėl nesunkai persikelia į naujas gyvenamąsias vietas. Po blusos įkandimo lieka raudoni taškeliai, kurie dažniausiai atsiranda ant kojų, vėliau plinta ant viso kūno, jaučiamas smarkus niežėjimas. Dažniausiai be specialistų pagalbos išnaikinti blusų nepavyksta.

Pamačius blusas daugiabučio rūsyje ar laiptinėje, reikia nedelsiant kreiptis į daugiabutį administruojančią įmonę, kadangi šiais kenkėjais užsikrėsti gali viso namo gyventojai.

Turite klausimų? Nemokama konsultacija +37061100533

Saugu vaikams, augintiniams

Mūsų naudojamos medžiagos naudojant tinkamai nedarys žalos vaikams ar gyvūnams

Ilgametė patirtis

Mūsų komanda turi ilgametę patirtį šioje srityje. Žinome kaip geriausiai išnaikinti įvairių tipų kenkėjus

Licenzijuota ir patikima

Turime šauniausią profesionalią komandą, kuri žino kaip apsaugoti Jus nuo bet kokių kenkėjų

Geriausia kaina

Patirtis rinkoje suteikia galimybę teikti aukščiausios kokybės paslaugas už prieinamą kainą

KAIP NAIKINTI BLUSAS?

Išnaikinti blusas gana sudėtinga, kadangi jos plinta itin sparčiai – ant gyvūnų kailio, pastoviame jo guolyje, grindų plyšiuose, po kilimais blusa padeda iki 20 kiaušinėlių, o per gyvenimą sudeda iki 500 kiaušinėlių.

Didžiausia bėda, jog žmonėms vis dar gėda kalbėti apie šią problemą ir gyventojai linkę patys imtis naikinimo priemonių, kurios dažniausiai yra neefektyvios ir trumpalaikės. 10 proc. blusų populiacijos veisiasi gyvūnų kailyje, o likusioji blusų dalis gyvuoja atviroje aplinkoje: kilimuose, grindų plyšiuose, gyvūnų guoliuose, patalynėje, todėl naudojamos blusų naikinimo priemonės turi būti saugios būsto gyventojams, veiksmingos ir užtikrinančios ilgalaikį poveikį. Štai keli žingniai kurių turėtumėte imtis aptikę blusų savo būste:

Periodiškas švarinimasis

Tai nereiškia, jog blusos dauginasi tik netvarkinguose namuose, šių kenkėjų gali atsirasti visiškai atsitiktinai. Tačiau siurblys – didžiausias blusos priešas namuose. Atsiradus blusoms, siurbti reikėtų net kelis kartus per dieną. Rekomenduojama naudoti vienkartinius dulkių siurblio maišelius, kad blusos nepaspruktų į aplinką. Siurbti reikėtų ne tik grindis, bet ir baldus, įvairius plyšius.

Išsiurbtos grindys turėtų būti ir plaunamos šlapia šluoste, tada nusausinamos. Blusų lervos nepakelia drėgmės, sausros ir žūva.

Insekticidai

Namų sąlygomis blusas išnaikinti labai sunku, nes aplinkoje esančios lervos ir kiaušinėliai plika akimi nematomi, todėl populiariomis aerozolinėmis priemonėmis juos išnaikinti žymiai sunkiau. Viena iš veiksmingiausių priemonių – profesionaliam naudojimui skirti insekticidai. Tačiau, minėta priemone išpurškus kambarį ar visą butą, bent vieną naktį pageidautina jame nebūti. Antra, aerozoliai, net ir patys stipriausi, sunaikina tik blusas, bet ne jų kiaušinėlius.

Iš jų išsiritusios blusos vėl pradeda savo veiklą. Insekticidus ekspertai pataria naudoti labai atsargiai, būtina atidžiai perskaityti naudojimosi instrukciją, įsigilinti į kenkėjo biologinius įpročius ir jaustis atsakingiems už namiškių sveikatą. Jei dėl blusų kalti kaimynai, būtina sutarti, kad kenkėjai bus naikinami ir jų būste.

Kaip bebūtų, išnaikinti blusas be specialistų pagalbos gali būti sudėtinga, juolab, žmonės nežino kaip efekyviai ir taupiai naudoti insekticidus geriausiam rezultatui pasiekti.

Todėl jei blusų nepavyko išnaikinti patiems, visuomet rekomenduojame kreiptis į kenkėjų naikinimo specialistus.

Turite klausimų? Nemokama konsultacija +37061100533

Klientų atsiliepimai

Noriu jums labai padėkoti! Visas procesas vyko labai sklandžiai ir greitai. Blusų po jūsų apsilankymo blusų namuose neliko! Taip pat maloniai nustebino paslaugus bendravimas ir patarimai.

Julija B.
Julija B.

Naudojuosi Sterilus.lt paslaugomis ne pirmus metus ne tik namuose bet ir savo versle. Gera kaina, profesionalumas, žinios ir kruopštumas nepalieka šansų jų konkurentams. Rekomenduoju.

Robertas Ž.
Robertas Ž.

Esu patenkinta suteiktomis paslaugomis, nuo pirmo kontakto iki rezultatų kai namuose nebeliko skruzdėlių. Smagu turėti reikalų su kompanija, kuriai rūpi klientai. Ačiū.

Monika L.
Monika L.

NEMOKAMA KONSULTACIJA

+37061100533

[email protected]

Vilniaus apskritis, Lietuva

Call Now ButtonSkambinti