Tarakonų naikinimas

Tarakonų Naikinimas

tarakonų naikinimas

Tarakonų naikinimas yra būtinas. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie uikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų. Esant šildymo sezonui, tarakonų problema yra labai opi, todėl tarakonų naikinimas yra labai svarbūs visose patalpose.

Tarakonų naikinimas neišvengiamas, jeigu namuose pastėbėjote bent vieną tarakoną, nes prie palankios 20+ laipsnių temperatūros jie sparčiai plinta. Jei šios problemos nespręsite iškart, padarysite tarakonams paslaugą. Per kelis mėnėsius gali užsiveisti šimtai tarakonų. Didžiausias pavojus kyla namuose, kuriuose yra vaikų, pagyvenusių žmonių ar ligonių, kadangi šie kenkėjai perneša salmoneliozę, dizenteriją, gastroenteritą, šiltinę ir kt. Tarakonai dažniausiai sutinkami Vilniuje ir kituose didmiesčiuose.

Kokybiškas Tarakonų Naikinimas

Efektyviai nenaikdami tarakonų, galite mokėti didelę kainą – jie gali platinti žmogui mirtinas ligas: echinokokozę, toksoplazmozę ir himenolepidozę. Susirgus šiomis ligomis, žmogaus organizme pasėjamos kaspinuočių lervos, kurios pažeidžia virškinimo sistemą, smegenis ir kitus gyvybiškai svarbius organus. Be to, tarakonų išmatos sukelia egzemą ir astmą. Todėl patariame imtis neatideliotinų veiksmų tarakonų naikinimui kreipiantis į kenkėjų naikinimo specialistus už gerą kainą.

Tarakonų Naikinimas – Nemokama konsultacija +37061100533

Kaip Naikinti Tarakonus?

Lietuvoje dažniausiai sutinkami juodieji ir rudieji tarakonai. Iš šiukšlių ir kitų nešvarių vietų šie kenkėjai gali mechaniškai pernešti įvairias, žmogui pavojingas ligas. Tarakonų naikinimas – daug nervų ir pinigų reikalaujantis procesas. Pateikiame jums 5 patarimus kuriais vadovaujantis sužinosite kaip tarakonus naikinti patiems.

Tarakonai Nemėgta Švaros

Jei nusprendėte kenkėjus naikinti patys, svarbiausia apsiginkluoti kantrybe ir imtis kapitalinio tvarkymosi. Pirmiausia, kenkėjų kontrolės paslaugų ekspertai rekomenduoja atitraukti visas spinteles, viryklę, šaldytuvą ir kitus prietaisus bei baldus virtuvėje. Nustebsite, kiek daug maisto likučių, riebalų, dulkių ir šiukšlių rasite. Tai – tikras delikatesas juodiesiems bei rudiesiems tarakonams.

Rekomenduojama maistą laikyti sandariuose induose arba plastmasiniuose maišeliuose. Svarbu nakčiai nepalikti naminių gyvūnų maisto, vandens ir smėlio dėžučių ant grindų.

Tarakonų Mėgstamiausia Patalpa

Kita, tarakonų mėgstama patalpa bute yra vonia. Jei vonioje yra karnizų, rekomenduojama nuimti, patikrinti, ar nesislepia ūsuotieji vabzdžiai. Būtinai reikia apžiūrėti ir gyvatuką – nustebsite, kad už įtvirtinimo irgi gali knibždėti tarakonų. Svarbu atitraukti ir visus baldus kambariuose, išvalyti tiek grindis, tiek sienas, pašalinti negyvus tarakonus, jų išnaras, nes šie alergenai – vieni iš ligų šaltinių.

kaip išnaikinti tarakonus
tarakonų naikinimas
tarakonu naikinimas

Tarakonų Naikinimas Užkertant Kelią Jų Migracijai

Kai tarakonų lizdai sunaikinti, kenkėjų kontrolės ekspertai rekomenduoja užsandarinti visus įmanomus tarakonų kelius. Pirmiausiai patariama pradėti nuo plyšių, esančių sienose, prie grindų, aplink grindjuostes, elektros lizdus. Taip pat reikia nepamiršti plyšių po durimis, aplink vamzdžius. Svarbu užsandarinti ir ventiliacijos angas, kad kenkėjai neplistų iš vieno namo, buto, daugiabučio į kitą.

Cheminės Priemonės Tarakonų Naikinimui

Galite nukenksminti tarakonus ir kitus kenkėjus įsigiję parduotuvėse neprofesionaliam naudojimui skirtų cheminių preparatų ropojantiems vabzdžiams naikinti. Prieš atliekant tarakonų naikinimą, šias vietas reikia gerai išplauti muiluotu vandeniu. Purškiant ant nešvarių paviršių cheminių medžiagų veiksmingumas sumažėja. Jei tarakonų nėra daug, galima naudoti nechemines priemones (specialius klijus, feromonines gaudykles ir kt.).

Naudojamos medžiagos neturėtų kelti toksinio poveikio. Tarakonų naikinimo proceso metu naudojamos specialios priemonės turi būti efektyvios, tačiau nepavojingos žmogaus sveikatai.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, jog dažnai žmonių naudojami lipnūs kartoniniai nameliai skirti ne naikinimui, o pastebėti tarakonų atsiradimą. Be to, priemonės, įsigyjamos nespecializuotose parduotuvėse, yra nesaugios – nepatariama medžiagų įsigyti turguose.

Tarakonų Naikinimas Efektyvus Naudojant Šaltį

Tarakonai gana jautriai reaguoja į šaltį. Būtent todėl prasidėjus šildymo sezonui jie lenda į butus bei namus. Variantas – atidaryti visus langus ir jei lauke tvyro minusinė temperatūra (-8), tarakonai turėtų paprasčiausiai sušalti. Žinoma, atidarytus langus reikia laikyti apie parą ir ilgiau, tad pasirūpinkite namuose esančiais augalais, gyvūnais ir daiktais, kurie yra jautrūs šalčiui.

Tarakonai Bijo Laurų Lapų

Tarakonai labai nemėgsta šių augalų skleidžiamo kvapo, tad galima išeitis – jų padėti visuose namų kampuose. Svarbiausia, kad kvapas nebus nemalonus žmonėms. Tuo pačiu labai svarbu užtikrinti ir higieną, nes kai pašalinsite lapus – tarakonai gali grįžti.

tarakonai
tarakonų naikinimas
tarakonai

Tarakonų Daroma Žala

  • Perneša bent 22 rūšis patogeninių bakterijų, virusus, grybelius, žarnyno ligas
  • Perneša parazitinių kirmėlių kiaušinėlius
  • Specifiniu kvapu ir ekskrementais užteršia maistą
  • Tarakonai gali sukelti alergijas ir astmą. Tyrimai parodė, kad žmonėms, sergantiems alergija tarakonams, gali išsivystyti ūmūs astmos priepuoliai. O tarakonų pernešami alergenai ilgai išlieka aplinkoje net po jų mirties. Alergiją tarakonams reikėtų įtarti, kai tokie simptomai kaip – užgulta nosis, akių ar ausų uždegimai, odos bėrimas ar bronchų astma išlieka ištisus metus, taip tarakonų naikinimas tampa vienintelis būdas išsigelbėti.
  • Praktikoje yra pasitaikę tarakonų įkandimų žmonėms, tačiau tai reti atvejai. Dažniausiai tarakonai gali įkąsti žmogui miegant naktį, tačiau tai atsitiktiniai įkandimai. Tai atsitinka tada, kai nerasdami kito lengvo maisto šaltinio, tarakonai naktį ant miegančio žmogaus ieško maisto ir, radę maisto likučių ant miegančio žmogaus burnos, ar tarp pirštų, valgydami netyčia įkanda. Dažniausiai nuo tarakonų nukenčia vaikai, nes jų oda yra plonesnė ir, kaip praktika rodo, jie yra labiau linkę palikti trupinių nuo savo pirštų aplink burną. Taip pat neradę vandens šaltinio tarakonai gali ieškoti drėgmės aplink akis ar nosį.

Profesionalus Tarakonų Naikinimas

Jei tarakonų nepavyksta sunaikinti patiems, rekomenduojame kreiptis į kenkėjų naikinimo profesionalus. Mūsų tarakonų naikinimas už prieinamą kainą bus atliktas efektyviai, jums nereikės gadintis nervų ir tausoti savo jėgų bandant išnaikinti šiuos parazitus.

Turite klausimų? Nemokama konsultacija +37061100533

Klientų Atsiliepimai

Noriu jums labai padėkoti! Visas procesas vyko labai sklandžiai ir greitai. Blusų po jūsų apsilankymo blusų namuose neliko! Taip pat maloniai nustebino paslaugus bendravimas ir patarimai.

Julija B.
Julija B.

Naudojuosi Sterilus.lt paslaugomis ne pirmus metus ne tik namuose bet ir savo versle. Gera kaina, profesionalumas, žinios ir kruopštumas nepalieka šansų jų konkurentams. Rekomenduoju.

Robertas Ž.
Robertas Ž.

Esu patenkinta suteiktomis paslaugomis, nuo pirmo kontakto iki rezultatų kai namuose nebeliko skruzdėlių. Smagu turėti reikalų su kompanija, kuriai rūpi klientai. Ačiū.

Monika L.
Monika L.

NEMOKAMA KONSULTACIJA

+37061100533

info@sterilus.lt

Vilniaus apskritis, Lietuva

Call Now ButtonSkambinti