Ko bijo blakės?
Turinio rodyklė
Blakės yra vienos seniausių ir atspariausių parazitinių vabzdžių rūšių, kurie turi vystymosi ciklą nuo kiaušinėlio iki vabzdžio. Kiaušinėliai yra panašūs į ryžio grūdą, apie 1mm dydžio ir 0,5mm pločio, dažnai aptinkami lovose ir kituose minkštuose balduose, taip pat jų galima aptikti įvairiuose plyšiuose, lovų remų tarpuose, grindyse, kilimuose, už plintusų, šoliuotės. Išsiritusios lervos per 2-4sav tampa nimfomis, kurios taip pat maitinasi krauju, kelių savaičių bėgyje nimfa tampa suaugusia blake 5-7mm ilgio, ovalios formos, rudos arba tamsiai rudos spalvos, primena erkę.
Šiame trumpame įraše apžvelgsime ko bijo blakės ir kaip sėkmingai užkirsti kelią jų plitimui. Norint efektyviai ir greitai išnaikinti blakes, reikia atkreipti dėmesį į vystymosį ciklą ir stengtis užkirsti kelią kiekvienam vystymosi etapui.
KAIP IDENTIFIKUOTI BLAKES?
Jeigu nėra matomi patys vabzdžiai, jų buvimą gali išduoti ne tik kiaušinėliai, bet ir išmatos, nedideli, tamsūs grūdeliai, raudonai rudos spalvos – tai suvirškintas kraujas. Taip pat blakių įkandimai, jos dažnai kanda vienoje vietoje, įkandimų vietos atrodo lyg pabėrimai, vienas su kitu susiliejusios raudonos dėmelės.
Šie kraujasiurbiai vabzdžiai yra pakankamai atsparūs didžiąjai daliai buitinių naikinimo priemonių, nes geba prisitaikyti prie sunkiausių salygų, kas jas padaro mažiau jautrias paprastoms naikinimo priemonėms, taip pat blakės gali ilgai išgyventi be maisto (iki vienerių metų), todėl bandymai numarinti jas badu nebus veiksmingi.
Tačiau galima pamėginti išnaikinti šiuos kraujasiurbius savarankiškai, buitinėmis priemonėis, kai kurios gali būti veiksmingos. Žemiau pateikiame jums keletą liaudiškų būdų.
KO BIJO BLAKĖS?
Pateikiame pačius populiariausius bei efektyviausius žmonių išbandytus būdus kovoje prieš blakes ir atsakome į klausimą ko bijo blakės?
- Vanduo + actas. Talpoje sumaišykite vienodas acto ir vandens dalis. Supilkite tirpalą į vandens purkštuvą ir išpurškite tas vietas, kuriose pastebėjote blakes.
- Kava + cukrus. Sumaišę kavą su cukrumi išbarstykite tose vietose, kuriose pastebėjote blakes, pastarąsias cukraus kvapas pritraukia, tačiau kava yra nuodinga jų centrinei nervų sistemai, tačiau pastaruoju metu atsirandantys tyrimai kvescionuoja kavos gebėjimą sunaikinti blakes.
- Šilumos atjungimas. Blakės ieško šiltesnių vietų kiaušinėlių dėjimui, buvimui po mainitimosi, tad turint galimybę išvykti iš namų reikėtų atjungti šildymą ir pastatyti nedidelį šilumos šaltinį viduryje kambario, balkės judės link šilumos, ir bus galima jas surinkti ir utilizuoti.
- Karšti garai. Minkštus baltus galima apdirbti panaudojant karštus garus, taip bus sunaikinamos ne tik blakės, bet ir jų kiaušinėliai.
- Amoniakas + terpentinas (5:1 santykis). Sumaišius šias dvi chemines medžiagas, su švirkštu ar purkštuku dezinfekuoti visus kambaryje esančius plyšius bei ertmes.
- Vos pastebėjus blakių požymius reikėtų nedelsiant perplauti visus rūbus kuriuos devėjote paskutines kelias savaites. Skalbimo temperatūra turėtų būti ne mažesnė nei 60 laipsnių ir ne mažiau nei vieną valandą.
- Taip pat naudingų patarimų rasite mūsų kitame straipsnyje „Blakių naikinimas namų sąlygomis”.
Naikinimo priemones reikia taikyti bent du kartus, po pirmojo užkrėstų vietų apdirbimo reikėtų procedūrą pakartoti po 7-10d, kad būtų sunaikinamos galimai naujai išsiritusios blakių lervos bei nimfos. Tokios liaudiškos priemonės gali būti efektyvios mažesnėse patalpose arba kuomet blakių buvimo požymiai pastebėti dar ankstyvoje stadijoje.
AR VERTA KREIPTIS Į PROFESIONALUS?
Neretai blakės apsigyvena lovose, senuose čiužiniuose, ar foteliuose ir dienos pasislėpia 3-6cm gylyje. Tokiu atveju baldus reikia išmesti, išnaikinti blakes tokiose vietose yra neįmanoma, nes dėl itin storo ir atsparaus apsauginio sluoksnio chemija turi turėti tiesioginį kontaktą su vabzdžiu norint jį sunaikinti.
Tikimės, kad atsakėme jums į klausima ko bijo blakės? Tačiau nesėkmingai bandant su jomis kovoti ilgiau nei porą savaičių, rekomenduojama kreiptis į profesionalus, kurie parinks tikslingas chemines medžiagas jų sunaikinimui. Blakių naikinimas yra sudėtingiausias procesas lyginant su kitais, kadangi blakė yra pati atspariausia iš visų kenkėjų ir net profesionalai vyksta naikinti bent kelis kartus į tą patį butą.