KINIVARPŲ NAIKINIMAS
Nors mediniai namai skleidžia miško komforto pojūtį, praktiškai kiekvienas jų slepia negailestingą grėsmę – medžio kinivarpas, dar kitaip vadinamas kirvarpomis. Šie nepastebimi vabzdžiai gali paversti jūsų medinį prieglobstį tikru mūšio lauku. Kinivarpos yra nepasotinamai godžios medienai, įsibrauna į jūsų būstą, graužia mediena ir po savęs palieka griuvėsius. Dažnas šių mažų įsibrovėlių net nepastebi iki kol namo konstrukcijos vientisumas būna pažeistas. Mūsų patirtis padės apsaugoti jūsų brangius namus, profesionalus kinivarpų naikinimas visoje Lietuvoje.
30 DIENŲ GARANTIJA
Jauskitės saugūs - išnaikinsime medžio kirvarpas be galimybės joms sugrįžti.
SERTIFIKUOTA VEIKLA
Paslaugas teikiame pagal ES ir LR nustatytus saugos ir kokybės reikalavimus.
AUKŠTO LYGIO TECHNOLOGIJA
Naudojame naujausias ir efektyviausias kinivarpų naikinimo priemones.
KAS YRA KINIVARPOS?
Kinivarpos arba kirvarpos yra vabzdžių grupė priklausanti Curculionidae šeimai ir Scolytinae pošeimiui. Pavadinimas kilęs iš jų įpročio lįsti po medžiu ir augalų žieve, kur skaniai maitinasi ir deda kiaušinėlius. Kirvarpos yra aptinkamos įvairiuose pasaulio kraštuose ir atlieka ganėtinai svarbų ekologinį vaidmenį – skaido negyvus bei mirštančius medžius.
Tačiau nevisais atvejais šio vabzdžio vaidmuo pasitarnauja mūsų gamtai. Tam tikros kinivarpų rūšys yra žinomos kaip miškų kenkėjai, kurie užpuola nusilpusius ar streso paveiktus medžius, taip darydami nemenką žalą – sutrikdomas medžio vandens ir maistinių medžiagų srautas, taip medis sunyksta ar netgi žūsta.
Kirvarpų gyvenimo ciklą sudaro keturios stadijos: kiaušinėlis, lerva, lėliukė ir suaugusi kirvarpa. Kiaušinėliai yra dedami po žieve, o išsiritusios lervos maitinasi vidiniais žievės audiniais – taip kuriami vingiuotieji tuneliai.
KODĖL NAMUOSE ATSIRADO KIRVARPOS?
Kirvarpų protrūkis gali kelti ypatingą nerimą medinių namų savininkams, nes šie vabzdžiai kelia didėlę grėsmę namo konstrukcijai. Bet kas įtakoja kinivarpų atsiradimą?
Sausra: ilgi sausros laikotarpiai medžiams sukelia stresą, neužtektina drėgmė susilpnina natūralią medžių apsaugą, to pasekoje jie tampa labiau pažeidžiami.
Temperatūra: kirvarpos yra aktyvesnės ir sparčiau dauginasi šiltuoju periodu. Šiltesnės žiemos taip pat mažina šių vabalų mirtingumą, todėl jau esama populiacija gali išaugti.
Perpildyti miškai: dėl medžių pertekliaus miške gali padidėti konkurencija dėl išteklių, todėl medžiai tampa jautresni stresui ir užkratui. Tinkama miškotvarkos praktika, pavyzdžiui, retinimas, gali padėti sumažinti šią riziką.
Nusilpę medžiai: kinivarpos dažniausiai puola medžius, kurie yra nusilpę dėl ligų, sužalojimų ar savo amžiaus. Šie stresą patiriantys medžiai skleidžia cheminius signalus, kurie pritraukia kirvarpas.
Didelė kinivarpų populiacija: nors streso pažeisti medžiai yra labiau pažeidžiami, bet ir sveiki medžiai gali būti užkrėsti, jei vabalų populiacija yra didelė, o aplinkos sąlygos itin palankios.
Mediena naudota statybai: medinių namų jautrumas kirvarpų antpuoliams gali priklausyti nuo medžių rūšies, kuri buvo naudojamos statyboms. Kai kurios kinivarpų rūšys mėgsta tam tikrų rūšių medieną, todėl namams, pastatytiems iš šių medžių, gali kilti didesnis pavojus.
Miško artumas: šalia miškų ar miškingų vietovių esantys namai gali būti labiau pažeidžiami kinivarpų, nes šie kenkėjai gali lengvai persikelti iš netoliese esančių medžių į medinę konstrukciją.
KAIP IŠVENGTI KINIVARPŲ ANTPLŪDŽIO?
- Statydamiesi ar atnaujindami savo namus rinkitės tokią medieną, kuri natūraliai yra atsparesnė kinivarpoms. Kėdras, raudonmedis ir kiparisas – dėl savo natūralių aliejų yra mažiau patrauklūs šiems kenkėjams. Kirvarpos mėgsta drėgna bei sviežiai nupjauta mediena, todėl pasirūpinktie tinkamai ją išdžiovinti.
- Tą pačia medieną apžiurėkite nuo įtrūkimų ar kitokių plyšių, sandarinkite šiuos trūkumus tinkamomis priemonėmis. Naudokite apsaugines dangas ir apdailas, taip apsaugosite savo medinius namus nuo šių nepageidaujamų vabalų.
- Taip pat, nepamirškite reguliarios apžiūros, tikrinkite medines namo dalis – karnizus, fasado lentas ir kitas iš medžio gamintas namo konstrukcijas. Ieškokite užkrėtimo požymių, pavyzdžiui, mažų išėjimo skylučių, pjuvenų ar nykstančios lapijos ant šalia augančių medžių.
- Tinkamai laikykite malkas – atokiau nuo jūsų namų ir auksčiau žemės. Prieš įsinešant malkas į vidu apžiurėkite ar jos nėra užkrėstos kinivarpų.
- Genėkite ir šalinkite užkrėstus medžius – jei jūsų sklype yra kirvarpų užkrėstų medžių, apsvarstykite galimybę juos genėti arba pašalinti. Užkrėsti medžiai gali tapti vabalų, kurie gali užpulti jūsų namus, šaltiniu. Tuo pačiu, nepamirškite aplinkinių medžių sveikatos, tinkamai juos prižiūrint jie taps atsparesni šiems kenkėjams.
- Jei šalia jūsų namų yra miškingų vietovių, apsvarstykite galimybę sumažinti medžių tankumą juos praretinant.
- Nesuvaldant kinivarpų problemos kreipkitės į kenkėjų kontrolės tarnybą, kuri įvertins konkrečia jūsų situaciją ir pritaikys tinkamus kinivarpų naikinimo metodus.
Įgyvendindami šias prevencines priemones galite sumažinti kirvarpų riziką savo mediniuose namuose. Reguliari priežiūra ir budrumas yra svarbiausi dalykai, norint apsaugoti savo medžio turtą nuo šių kenkėjų.
Atyksime per 24h
Į užsakymus atvykstame tą pačią arba sekančią dieną
Konfidencialumas
Galime atvykti be atpažinimo ženklų ir neatkreipti dėmesio
Gera ir skaidri kaina
Prieinama, skaidri kaina be jokių sąmatos didėjimų
Dirbame ir savaitgaliais
Prisiderinsime prie jūsų tvarkaraščio ir jums tinkamo laiko
KINIVARPŲ NAIKINIMAS
Jei įtariate, kad jūsų mediniame name įsiveisė medžio kirvarpos, būtina kreiptis į kenkėjų kontrolės specialistus. Sterilus.lt komanda gali įvertinti užkrato mastą ir rekomenduoti tinkamą kinivarpų naikinimo būdą, kuris gali apimti fumigaciją arba užkrėstos medienos pašalinimą.
Reguliari priežiūra, ankstyvas aptikimas ir prevencinės priemonės gali padėti sumažinti kirvarpų antplūdžio riziką ir apsaugoti jūsų medinį namą.
DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI
Kaip naikinti kirvarpas?
Naudokite tinkamus insekticidus vadovaudamiesi profesionalų rekomendacijomis. Pašalinkite ir pakeiskite užkrėstą medieną, naudokite apsaugines dangas.
Kokią medieną labiausiai mėgsta kinivarpos?
Kinivarpos itin mėgsta užkrėsta pušies mediena.
Kokia yra kirvarpų naikinimo kaina?
Kirvarpų naikinimo kaina pagrinde priklauso nuo užkrėstumo masto, jūsų gyvenamo ploto ir reikalingų sudėtinių darbų. Susisiekite, papasakokite situaciją plačiau, o mes patikslinsime kainą.
Klientų atsiliepimai:
Džiaugiamės, kad pateisiname klientų pasitikėjimą teikdami kokybiškas kenkėjų kontrolės paslaugas. Jūsų įvertinimai parodo, kad kruopštus darbas nelieka nepastebėtas.
200+ įvertinimų vidurkis
Noriu jums labai padėkoti! Visas procesas vyko labai sklandžiai ir greitai. Blusų po jūsų apsilankymo blusų namuose neliko! Taip pat maloniai nustebino paslaugus bendravimas ir patarimai.
Kristina B.
Naudojuosi Sterilus.lt paslaugomis ne tik namuose bet ir savo versle. Gera kaina, profesionalumas, žinios ir kruopštumas nepalieka šansų jų konkurentams. Rekomenduoju.
Robertas Ž.
Esu patenkinta suteiktomis paslaugomis, nuo pirmo kontakto iki rezultatų kai namuose nebeliko skruzdėlių. Smagu turėti reikalų su kompanija, kuriai rūpi klientai. Ačiū.
Monika L.
Viską kokybiškai atliko, patikima įmonė!
Greta R.