SKRUZDĖLIŲ NAIKINIMAS

Skruzdės darže, sode ir namuose dažnai tampa nemenka problema. Statydamos savo gyvenamuosius būstus jos iškilnoja sodo ir daržo augalų šaknis, sugadina pasėlius, darko žaliąją veją, įsikuria po grindinio trinkelėmis, arba įsikuria prie pat mūsų – plyšiuose aplink kanalizaciją, arba savo koloniją sukuria už suskilusių sienos ar grindų plytelių, medinių ar laminuotų grindų arba baldų, nenaikinamos skruzdelės gali sukelti nemažą žalą.

Daugelis skruzdėlių kaip papildomą ar netgi pagrindinų maitinimosi šaltinį naudoja kenkėjų lipčių, kuris užteršia lapų paviršių ir tarnauja kaip maistinė terpė grybeliams. Siekdamos neprarasti maisto šaltinio, skruzdėlės saugo amarus, skydamarius ir blakutes, taip prisidėdamos prie jų plitimo ir reprodukcijos. Skruzdėles naikiname Vilniuje ir Kaune.

skruzdžių naikinimas
skruzdėlių naikinimas

30 DIENŲ GARANTIJA

Jauskitės saugūs - išnaikinsime visus kenkėjus be galimybės jiems sugrįžti.

SERTIFIKUOTA VEIKLA

Paslaugas teikiame pagal ES ir LR nustatytus saugos ir kokybės reikalavimus.

AUKŠTO LYGIO TECHNOLOGIJA

Naudojame naujausias ir efektyviausias kenkėjų naikinimo ir kontrolės priemones.

SKRUZDĖLIŲ RŪŠYS

 Lietuvoje dažniausiai pasitaiko trys skruzdėlių rūšys: juodosios (sodinės), faraoninės ir raudonosios ugninės.

Juodosios skruzdėlės dažniausiai sutinkamos sode, jos ardo dirvožemį, reljefą, kenkia estetiniam vaizdui, iškelia trinkeles, ant augalų neša amarus, dažnai kanda gyventojams.

Kur kas pavojingesnės yra faraoninės skruzdėlės. Faraoninės skruzdėlės dažniausiai pastebimos patalpose, kuriose gaminami ar sandėliuojami maisto produktai. Šios skruzdėlės – visaėdės. Šios skruzdėlės platina suėstame maiste esančius mikrobus, kurie gali būti pavojingi sveikatai.

Raudonosios ugninės skruzdėlės namuose apsigyvena retai. Jomis dažniausiai skundžiasi netoli miškų įsikūrę gyventojai ar gamtoje poilsiaujantys žmonės. Ugninės skruzdėlės gelia gyvūnams ir žmonėms, jų įgėlimas – ypač skausmingas. Todėl skruzdėlių naikinimas turėtų būti atliekamas kaip įmanoma greičiau.

KAIP NAIKINTI SKRUZDĖLES?

Žmonės dažnai renkasi netinkamas priemones skruzdelėms naikinti: pila karštą vandenį į skruzdėlių urvelius, žemę purškia stipriais, netinkamais chemikalais, barsto boro rūgštį ir kt. Deja, liaudies būdai būna praktiškai neefektyvūs – netinkamomis priemonėmis yra sunaikinama tik dalis skruzdėlių darbininkių. Tačiau jeigu skruzdelių yra visai nedaug ir norite sustabdyti jų veisimąsi, norime su jumis pasidalinti keletą natūralių būdų, kurie galimai padės sumažinti skruzdžių populiaciją:

SALDUS MASALAS 

Į puodą įpilkite vandens su šiek tiek medaus ir cukraus, puodelio kraštus taip pat apšlakstykite šiuo tirpalu. Gana greitai puodelis bus pilnas juodos arba rudos masės.

UOGIENĖS SPĄSTAI

Reikia paimti šaukštą uogienės ir sumaišyti su nedideliu gabalėliu mielių. Skruzdės suvalgo šio mišinio, mielės jų organizme plečiasi, kol galiausiai nekviesti svečiai žūva.

SAULĖGRĄŽŲ ALIEJUS

Kad skruzdės nepultų prie maisto produktų, išorinius indų ir maišelių (kuriuose laikomi produktai) kraštus patepkite saulėgrąžų aliejumi. Bent dėl šių maisto produktų galėsite būti ramūs.

ĮVAIRŪS LAPAI

Laukinių mėtų, pelynų, šeivamedžių lapai taip pat atbaido skruzdes. Pamėginkite ant skruzdžių takų padėti pomidorų stiebų (ne džiovintų, o nuskintų pomidorų kerų, t. y. ne vaisių). Jos nemėgsta pomidorų skleidžiamo kvapo.

KREIDA

Sutrinkite gabalą kreidos ir pabarstykite skruzdžių pamėgtose vietose. Šį metodą būtina taikyti lygiagrečiai su kitu skruzdžių naikinimo metodu, nes kreida skruzdžių neišnaikina, tik jas išvaiko.

Skruzdėlėms nepatinka mėtos, bitkrėslės, pelyno, anyžių kvapas. Žalius ir džiovintus šių augalų lapus galima naudoti kaip repelentus, išdėliojant juos vabzdžių susibūrimo vietose.

Tačiau šios priemonės gali būti veiksmingos juodųjų skruzdelių naikinimui, faraonines skruzdeles išnaikinti yra daug sudėtingiau. Šios įsikuria sunkiai prieinamose vietose: aplink kanalizacijos vamzdžius, tarp grindjuosčių, sienose, tarp plytelių, virtuvės balduose ir kt, jas vilioja maisto likučiai, trupiniai, mėsa, žuvis, sirupai.

Atyksime per 24h

Į užsakymus atvykstame tą pačią arba sekančią dieną

Konfidencialumas

Galime atvykti be atpažinimo ženklų ir neatkreipti dėmesio

Gera ir skaidri kaina

Prieinama, skaidri kaina be jokių sąmatos didėjimų

Dirbame ir savaitgaliais

Prisiderinsime prie jūsų tvarkaraščio ir jums tinkamo laiko

SKRUZDĖLIŲ NAIKINIMAS - PREVENCIJA

  • Reguliariai valykite virtuvės baldų paviršius, grindis, bei kampus kad skruzdės neaptiktų maisto likučių;
  • Laikykite maistą sandariai uždarytą, skruzdėlėms neprieinamose vietose;
  • Nepalikite maisto ir vandens likučių naminių gyvūnų dubenėliuose;
  • Užtaisykite visus plyšius namo pamatuose, kad skruzdėlės neįsirengtų ten savo kolonijos;
  • Sode reguliariai surinkite nukritusius vaisius ir uogas, laiku nuskinkite pernokusius vaisius, šie skatina jas kopti į medžius;
  • Norint atbaidyti sodo skruzdėles, ant takų, prie įėjimo į šiltnamius ar tarplysviuose pamėtykite išgenėtų pomidorų ūglių arba vystančių šeivamedžio ūglių ir lapų;
  • Skruzdėlių lizdų atsiradimas lauke dažnai susijęs su augalais, kurie gamina daug lipčiaus. Venkite sodinti augalus šalia pastatų, pašalinkite ar sodinkite toliau žoles, esančios prie pamatų, nes šios vietos yra skruzdėlių lizdavietės;
  • Praskalaukite tuščias nealkoholinių gėrimų talpas arba pašalinkite jas iš pastato;
  • Iškaskite apsauginius griovelius aplink naminių gyvūnų dubenėlius su vandeniu. Griovelius pripildykite vandeniu sumaišytu su skalbimo skysčiu, kad skruzdės nesumanytų plaukioti;
  • Tikrinkite vietas aplink kriaukles, spintas, prie vamzdžių ir elektros instaliaciją. Ieškokite skruzdėlių takų ir pavienių skruzdėlių. Pavienės skruzdėlės – tai žvalgai, ieškantys maisto šaltinių ar vietų lizdui kurti. Jei pastebėsite skruzdėlių takus, pabandykite sekti ir išsiaiškinkit kaip jie patenka į pastatą.
  • Po namo pamatais ar šaligatvio plytelėmis įsikūrusias skruzdėles galima išvyti, užtvindžius jų namus muiluotu vandeniu (galima panaudoti ir šunims skirtą šampūną nuo blusų).
skruzdė gamtoje

DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Naudokite įvarias natūralias spąstų priemones kaip saldūs masalai – tai gali būti ir paprasta uogienė ar vandens tirpalas kartu su medumi ir cukrumi. Atminkite, kad skruzdės nemėgsta saulėgrąžų aliejaus, juo tempkite vietas, kurių norite, kad skruzdėlės nepasiektų. Taip pat skruzdės nemėgsta kreidos, laukinių mėtų, pelynų ir šeivamedžių lapų.

Skruzdžių naikinimo kaina priklauso nuo jūsų gyvenamos patalpos dydžio bei užkrėstumo masto, arba galbūt skruzdės yra lauke? Susisiekite su mumis, papasakokite situaciją plačiau, o mes patikslinsime kainą.

Klientų atsiliepimai:

Džiaugiamės, kad pateisiname klientų pasitikėjimą teikdami kokybiškas kenkėjų kontrolės paslaugas. Jūsų įvertinimai parodo, kad kruopštus darbas nelieka nepastebėtas.

200+ įvertinimų vidurkis

Noriu jums labai padėkoti! Visas procesas vyko labai sklandžiai ir greitai. Blusų po jūsų apsilankymo blusų namuose neliko! Taip pat maloniai nustebino paslaugus bendravimas ir patarimai.

Kristinos atsiliepimas
Kristina B.

Naudojuosi Sterilus.lt paslaugomis ne tik namuose bet ir savo versle. Gera kaina, profesionalumas, žinios ir kruopštumas nepalieka šansų jų konkurentams. Rekomenduoju.

Roberto atsiliepimas
Robertas Ž.

Esu patenkinta suteiktomis paslaugomis, nuo pirmo kontakto iki rezultatų kai namuose nebeliko skruzdėlių. Smagu turėti reikalų su kompanija, kuriai rūpi klientai. Ačiū.

Monikos atsiliepimas
Monika L.

Viską kokybiškai atliko, patikima įmonė!

Greta R.

Profesionalūs kenkėjų naikintojai Vilniuje ir Kaune

Nemokama konsultacija
kenkėjų kontrolės klausimais

kenkėjų kontrolės tarnyba